Oleska Gazeta Powiatowa
Olesno, Lasowice Wlk, Dobrodzień, Praszka
Gorzów Śląski, Radłów, Rudniki, Zębowice
Zagrać na didjeridoo?
Więcej o ludziach twórczych i nietwórczych


W poprzednim numerze OGP napisaliśmy kilka słów o niecodziennym wydarzeniu w środku lasu w Jastrzygowicach - I Wielkim Spotkaniu Ludzi Twórczych i Nietwórczych. Dziś trochę wiecej na ten temat. Otóż impreza była pewnego rodzaju inauguracją powstającego Stowarzyszenia Ludzi Twórczych i Nietwórczych, które za zadanie stawia sobie pomoc ludziom z małych miast i wsi, którzy są niejednokrotnie uzdolnieni, maja wiele talentów, a nie maja możliwości ich pokazać, poszerzyć!
Na spotkaniu gościło 36 osób z całej Polski, przyjechali z Torunia, Bydgoszczy, Białegostoku, Skoczowa, Częstochowy, Starego Sącza, Osi. Na imprezie mogli uczestniczyć w wielu warsztatach, m.in., bębniarskich, gry na dijeridoo, wspinaczki na linie, plastycznych, kulinarnych. Na spotkaniu obowiązywał surowy regulamin zabraniający picia alkoholu (pozwalaliśmy pić tylko piwo), brania narkotyków, palenia papierosów w domu i urządzania demolek. Młodzież stosowała się do niego.
Spotkania odbyło się bez żadnych nakładów finansowych. Muzycy z Częstochowy, którzy zagrali w nocnym koncercie przy kominku, nie otrzymali żadnego wynagrodzenia. Taki był nasz zamiar - nikomu nie płacimy.
Organizatorem spotkania byłem ja z grupką moich przyjaciół, Urząd Miasta i Gminy z Gorzowa Śląskiego oraz Szkolny Klub Europejski działający przy ZSR w Gorzowie Śląskim.
Ważnym momentem spotkania było spotkanie z gościem - panem Andrzejem Łuczakiem z ZSR, który przedstawił historię regionu.
Czyli - połączyliśmy przyjemne z pożytecznym - super!
Mimo wszystko mieliśmy również trudne chwile w trakcie organizacji8 spotkania. Brakowało nam sprzętu nagłaśniającego, którego nikt nam nie chciał pożyczyć. Tu ogromnie podziękowania dla pana Artura Tomali, sekretarza UMiG, który mimo problemów załatwił go z MGOK-u w Gorzowie Śląskim. Profesjonalny mikser został przywieziony z Torunia przez studenta reżyserii dźwięku, Tomka Gehrke.
W planach mamy zorganizowanie drugiego spotkania. Mile widziani sponsorzy (informacje tel. 0606 176 179 lub 0608 372 769. Kolejne spotkanie planujemy podobnie muzycznie i plastycznie. Jak dobrze pójdzie, z wymianą międzynarodową, spotkaniem z ekologami, no i znowu jakiś koncert.
Propozycje mile widziane.
Tomasz Słodki
tomek_slodki@interia.pl