Olesno, Lasowice Wlk, Dobrodzień, Praszka, Gorzów Śląski, Radłów, Rudniki, Zębowice


Wirtualny rajdowiec z OlesnaColin McRae Rally 2
Miesiąc temu pisaliśmy o stronie internetowej oleśnian, poświęconej grze "Final Fantasy", która miała 190 odwiedzin dziennie. Okazuje się, że jest strona, stworzona również przez młodego oleśnianina, która przebija "FF" pod względem liczby odwiedzin. Strona osiemnastoletniego Michał Musiała jest poświęcona również grze, lecz zupełnie innej niż "Final Fantasy". To "Colin McRae Rally 2", czyli wyścigi rajdowe w komputerze. Teraz zaczyna się sezon rajdowy i wszyscy maniacy gry ściągają ze strony tekstury by nałożyć, je na bryki w swych grach. Strona ujrzała światło dzienne 15 marca 2001 roku. Na swym liczniku ma już 150000 odwiedzin! Tak, nie dopisaliśmy zer! To sto pięćdziesiąt tysięcy odwiedzin w ciągu jednego roku!. Stronę odwiedza średnio 800 internautów dziennie, a dzienny rekord wynosi 1300.
     Michał sam zajmuje się całym przedsięwzięciem, w wykonywaniu tekstur pomaga mu znajomy. Wcześniej zaprojektował stronę, również o grze, "Rally Championship 2000 Serwis" (strona już nie istnieje). W światku rajdowym każdy słyszał o stronie Michała. Nawet aktualny rajdowy mistrz polski, Janusz Kulig, był na jego stronie!
     Michał bardzo chętnie czyta i stara się brać pod uwagę opinie oraz propozycje przysyłane przez odwiedzających. Strona jest w dwóch językach, polskim i angielskim. Znajduje się na dwóch serwerach: autoklub (dla polskich internautów) i ralesim (serwer włoski, dla osób z zagranicy, by miały szybszy dostęp do strony). Michał stara się o to, by jego strona stała się oficjalną polską stroną gry "Colin McRae Rally 2". Dobre opinie, duża liczba odwiedzin może przechylić szalę na korzyść strony Michała.
     Jak widać, nawet osoba z małego miasta może zaistnieć w Internecie. Może stworzyć stronę, którą będą odwiedzać osoby z Polski i z zagranicy, licznik będzie szalał i strona zdobędzie duże uznanie. Przepis jest prosty. Upór, czas, talent, wiedza ...
     Pamiętajcie o odwiedzeniu strony: http://cmrr2.autoklub.pl/ (lub http://cmrr2.racesim.net)

     Marcin Stanosek / (OGP 40/kwiecień 2002)