Oleska Gazeta Powiatowa
Olesno, Lasowice Wlk, Dobrodzień, Praszka
Gorzów Śląski, Radłów, Rudniki, Zębowice
Latanie bez wciągania
"L.O.TNIK" WYSTARTOWAŁ...

... w styczniu w Zespole Szkół w Oleśnie. Pojawienie w liceum się gazetki szkolnej "L.O.tnik" wzbudziło duże zainteresowanie. Redaktorem naczelnym jest Przemysław "Wielki Wódz" Kołodziej, całość umiejętnie złożył i wydrukował Michał Musiał (scheezoo), reszta redakcji to osoby z IIa. Jak mówi Wielki Wódz "...Na początku mieliśmy obawy, gdyż gazetki w liceum nie idą najlepiej, a nasza poprzednia [rok temu] okazała się niewypałem". W tę gazetkę włożyliśmy maksimum naszych możliwości i odniosła sukces...". Gazetkę kupiło ponad 100 osób, a planowany był nakład 50 sztuk (brawo!). "L.O.tnik" ma 8 stron formatu A5 i jest czarno-biały. Cena tego cuda to jedyne 50 groszy. A co sądzi Michał o kosztach druku ? "...Cena jest niska jak za 8 stron, i jeszcze zostanie coś dla nas..." (jak oni to robią?).
Hasło reklamowe jest dość ciekawe "L.O.tnik - latanie bez wciągania", znaczenia chyba nie trzeba wyjaśniać, podtytuł gazetki brzmi równie zaskakująco "nieMiliTarNy mAGazyn dlA mŁodycH". Źródło materiałów to głównie internet i gazety (ach ta globalizacja). Do końca roku szkolnego planują wydać około pięciu numerów. Kolejny powinien wyglądać mniej więcej tak jak jego poprzednik.
Nie obyło się bez słów uznania od uczniów (ktoś w końcu rozumie ich wysiłek). Pojawiły się również niemiłe opinie na temat gazetki (ciekawe dlaczego?). Ogólnie gazetka prezentuje się bardzo dobrze, choć mogłoby być więcej wiadomości o szkole (jak obiecuje redakcja, nastąpi to w kolejnym numerze). Na piątkę spisali się wszyscy redaktorzy, którzy gromadzili materiały i ciężko pracowali. Cała redakcja dziękuje paniom profesor Wojczyszyn i Szczurek za pomoc i inspirację, oraz pani Bździuch za walkę z kserokopiarką.
Ja chciałbym życzyć wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tej gazetki, nowych pomysłów i jeszcze większego popytu. Mam nadzieję, że bezpiecznie wylądujecie nie raz:-).
Marcin Stanosek
amigant@go2.pl