Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA

Z prasy
Folder wydany przez władze Olesna Strony chwały
      Na honorowym miejscu (strony 1 i 3) w jednym z sierpniowych wydań Nowej Trybuny Opolskiej znalazł się artykuł "44 strony chwały" autorstwa Małgorzaty Krysińskiej i Witolda Żurawickiego poświęcony wydanemu przez władze Olesna folderowi.
      Publikacja ukazała się w lipcu, przed Dniami Olesna (choć nie była sfinansowana z pieniędzy na Dni Olesna, jak podała NTO). Dziennikarze wyliczyli, że w liczącym 44 strony i 107 kolorowych zdjęć opracowaniu "burmistrz Olesna Edward Flak [...] występuje solo lub w grupie na 18 zdjęciach, przemawiając, coś otwierając lub w czymś uczestnicząc. Jest tu także 11 fotografii dyplomów za zasługi i listów otwartych lub dziękczynnych składanych na ręce burmistrza. Podpisy oraz komentarze pod zdjęciami przywodzą na myśl czasy propagandy sukcesu" - zauważa NTO.
      Gazeta publikuje również komentarz wicestarosty oleskiego Kryspina Nowaka: "(...) nie bardzo podoba mi się to, że władze gminy Olesno przypisują sobie cudze zasługi - przykładem jest tu nie tylko budowa drogi Kucoby - Kiki, ale też wybudowanie obu rond. Te ostatnie bowiem powstały nie tylko z funduszy gminy (...)".
      "Folder półprawd" - podsumowują dziennikarze NTO, pisząc jednocześnie: "W wydawnictwie razi bizantyjski* styl, w jakim został przedstawiony burmistrz, a także fakt, iż folder roi się od półprawd i niedomówień. Obraz gminy Olesno jest w nim przekłamany, i na pewno nie umknie to również uwadze wyborców (...)".
      *bizantyjski (w stosunku do władzy) ceremonialny, dworski, pochlebczy; poddańczy, służalczy, obłudny. (W. Kopaliński, "Słownik mitów i tradycji kultury")
      (OGP 46 / wrzesień 2002) Drukuj stronę
     GÓRA