Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Rudniki
Lato w Rudnikach Podarowane lato
      "Podaruj im lato" - pod takim hasłem w gminie Rudniki z rozmachem organizowano w tym roku letni wypoczynek dzieci. Łącznie z wypoczynku skorzystały 164 dzieci w wieku 6-13 lat W lipcu w Cieciułowie, Dalachowie, Żytniowie, Jaworznie i Rudnikach działał, każdy tydzień w innej placówce, wakacyjny dzieciniec.
      W czasie wakacji dzieci miały okazje lepiej poznać swoja gminę, i nie tylko gminę. 18 lipca 51 dzieci wyjechało do Brzegu, do tamtejszej jednostki wojskowej. W programie rudnickich wakacyjnych dziecińców były też zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej i ochrony środowiska. Dzieci wraz z ekologiem uczestniczyły umieszczeniu oznaczającej pomnik przyrody tabliczki na startym drzewie w pobliżu kościoła w Jaworznie. Były też inne ciekawe spotkania- z leśnikiem w Bobrowej i z rzeźbiarzem F. Kubackim w Bugaju Starym; w Faustiance dzieci zwiedziły cegielnię i spotkały się z jej właścicielem, Stanisławem Dygudajem, kolekcjonerem amonitów i skamieniałości. Na wypadek, gdy lato miało być deszczowe, dzieci odwiedziły bibliotekę gminną, gdzie panie bibliotekarki przypomniały im, że książka jest ich przyjacielem, również latem.
      Lato rudnickich dzieci organizował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji kierowany przez Janinę Pawlaczyk, a wakacyjne dziecińce prowadziły pracownicy GOKiS i panie bibliotekarki przy współpracy z przedszkolankami, organizacjami kobiecymi i strażakami z OSP, no i sponsorami.
      "Bardzo podobają mi się półkolonie, dlatego ze są wesołe, można poznać wiele dzieci. Nie podobają mi się, dlatego że są krótkie" - napisało jedno z dzieci. Inne dodało: "A na nastepnych półkoloniach chciałbym dalszych wyjazdów, wiece konkursów oraz wiele więcej nagród"
      Bezpieczne i interesujące wakacje dzieci to spokojne lato ich rodziców. Oby tak było i w przyszłym roku.
      Małgorzata Szarek (OGP 46 / wrzesień 2002)
Drukuj stronę
     GÓRA