Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Także dla oleskich dla animatorów i twórców kultury
Nagrody Marszałka Województwa
Marszałek województwa uhonorował dorocznymi nagrodami animatorów i twórców kultury. W tym roku wpłynęło aż 47 wniosków o nagrody, zaś komisja konkursowa spośród tych kandydatów wybrała 10 laureatów. Są wśród nich aż trzy osoby związane z naszym powiatem.
Ernest Hober, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie. Jego działalność jest bardzo dobrze znana czytelnikom OGP, chętnie i dobrze piszemy o organizowanych przez niego imprezach kulturalnych. W uzasadnieniu przyznania nagrody stwierdzono, że bardzo dobrze współpracuje z młodzieżą, inspiruje ją do działania i nakłania do twórczych poszukiwań.
Zbigniew Kula z Zębowic jest rolnikiem, animator działalności kulturalnej w swojej gminie od kilkunastu lat. Prowadzi zespół ludowy "Zębowiczanie", maluje na porcelanie, zdobi kroszonki. W działalność kulturalną angażuje, z dobrym skutkiem, lokalną społeczność.
Dr Edmund Nowak jest dyrektorem Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, obecnie dyrektor Muzeum. Jego dorobek publikacyjny obejmuje około 260 pozycji bibliograficznych, w tym książki, przewodniki muzealne, i liczne artykuły, publikowane również na naszych łamach. Mieszka w Biskupicach, jest radnym gminy Radłów.
Nagrody otrzymali również: Wiesław Malicki (poeta, członek Związku Literatów Polskich), ks. Janusz Dworzak (proboszcz parafii św. Floriana w Kędzierzynie-Koźlu), Kazimierz Stefańczyk (artysta malarz z Kluczborka), Ingrida Salamon (od 28 lat prowadzi chór szkolny w Państwowej Szkole Muzycznej w Krapkowicach), Waldemar Lankauf (nauczyciel z Walc), Kazimiera Żygłowicz (nauczycielka, założycielka Międzyszkolnego Zespołu Folklorystycznego "Mała Nysa"), Barbara Grzegorczyk (dyrektor Muzeum Regionalnego w Głogówku).
Wręczenie nagród odbyło się 18 października o godz. 11.00 w Kluczborku w nowo wybudowanej hali sportowo-widowiskowej.
(a) (OGP 47 / październik 2002)
Drukuj stronę
     GÓRA