Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Marszałkowski dezinformator kulturalny
Przy opolskim Urzędzie Marszałkowskim istnieje Departament Kultury i Sportu. Skoro istnieje, więc czymś musi się zajmować. Przejawem tegorocznej działalności departamentu jest "Kultura w gminach województwa opolskiego. Biuletyn informacyjny". Postanowiliśmy się dowiedzieć, jak to z tą kulturą w powiecie oleskim.
      Z informatora wynika, że telefonem dysponują w naszym powiecie wyłącznie ośrodki kultury w Dobrodzieniu i Radłowie, ten ostatni jako jedyny ma znanego (w Departamencie) z imienia i nazwiska dyrektora. Podobnie z bibliotekami. Tymczasem, można to sprawdzić w książce telefonicznej, telefony mają wszystkie te placówki. Cóż, pogódźmy się z tym, że informator, to nie książka telefoniczna.... Ale inne informacje też nie grzeszą ścisłością. Nazwy bibliotek nijak mają się do faktycznych, znikły informacje o filiach bibliotecznych na terenie gminy Olesno. Co ciekawe, wszystkie potrzebne i aktualne informacje o bibliotekach autorzy informatora mogli otrzymać z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, która Urzędowi Marszałkowskiemu podlega....
      Mamy więc informator, który nie informuje. Po co więc było go wydawać? O tym wiedzą zapewne tylko panie z Departamentu Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.
      AB (OGP 48 / listopad 2002)
Drukuj stronę
     GÓRA