Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Płyta z Radłowa
Robią nam paparara
"Nasze muzykowanie"
Taki tytuł nosi oczekiwana już od kilku lat płyta Gminnej Orkiestry Dętej z Radłowa. Interesująco dobrany repertuar wprowadza słuchacza w świat muzyki od walca angielskiego, poprzez polki, na marszach skończywszy. W sumie prawie 55 min. w towarzystwie radłowskiej orkiestry. Przedmowa do płyty została przygotowana przez Janinę Czaję-Kozioł.
     Tradycję muzykowania w Radłowie i okolicach pielęgnuje się od ponad osiemdziesięciu lat. Radłowska Orkiestra Dęta ma charakter wielopokoleniowy i rodzinny. Gra dziadek, syn i córka, wnuk i wnuczka, kuzyn, szwagier i wujostwo z dziećmi. Cały człon orkiestry stanowią grające na różnych instrumentach rodziny: Mycka, Górski, Jokiel, Brodacki, Kalinowski, te nazwiska powtarzają się wielokrotnie. 44 muzyków amatorów uświetnia różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, biesiadne, kościelne i rodzinne. Uczestniczy w konkursach i przeglądach orkiestr zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Obok tradycyjnego marsza i polki w swoim repertuarze orkiestra ma utwory w rytmie tanga, swinga, samby itp.
     W malowniczym radłowskim krajobrazie wśród pól i łąk wspólne muzykowanie i ciepła rodzinna atmosfera integruje społeczność. Niesie radość i uczy kultury muzycznej.
     Nagranie płyty przez Gminną Orkiestrę Dętą z Radłowa jest podsumowaniem dotychczasowego, wieloletniego dorobku.
      IO (OGP 48 / listopad 2002)
Drukuj stronę
     GÓRA