Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Zwróć uwagę!
Inis Carrantuohill
Ullieann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles - instrumenty o tak dziwnie brzmiących nazwach będą mogli usłyszeć ci, którzy 26 lipca wybiorą się posłuchać, jak gra Carrantuohill.
      Powstała w 1987 roku grupa wykonuje tradycyjną muzykę celtycko-irlandzką i szkocką. Ich styl określa się jako połączenie piękna celtyckich korzeni i klimatu słowiańskiego ducha. Carrantuohill to nazwa najwyższego szczytu Irlandii, dosłownie znacząca "Droga na górę". Ich droga na górę zaczęła się od udanej kasety "Magic of Celtic Rings". O tej drodze muzycy mówią tak: "Zaczynaliśmy na Czarnym Śląsku od mozolnego podrabiana ludowych melodii Zielonej Wyspy tak, aby nie odbiegały swym brzmieniem od oryginałów. Teraz, ponieważ sami jesteśmy niezłymi oryginałami, ośmielamy się przemówić własnym głosem, tzn. przedstawić irlandzki folk w naszej autorskiej wersji."
      Nagrana w 1996 r. w Filharmonii Opolskiej koncertowa płyta "Na żywca" prezentuje zespół wierny tradycji, ale i całkowicie oryginalny. I, co ważne, porywający publiczność. Nagrana w ubiegłym roku płyta "Inis" pokazuje nowe oblicze zespołu. W nagraniach udział wzięli: Anna Maria Jopek, Anita Lipnicka, Stanisław Sojka, Kuba Badach, Fiolka, Robert Kasprzycki, Anna Chwieduk, Paweł Kukiz.
      Muzyka pomiędzy sentymentalną zadumą a szaloną zabawą... Zespół Carrantuohill wystąpi w Oleśnie 26 lipca - estrada na Rynku, ok. godz. 21.30.
      AB (ogp56-57 / lato 2003)
      Więcej o zespole: www.carrantuohill.art.pl
Drukuj stronę
     GÓRA