Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Nie ma sprawy?
Jak ściąć drzewo?
Teoretycznie nie tak łatwo. Nawet uzyskanie urzędowego zezwolenia nie gwarantuje, że ścinający nie stanie pod pręgierzem opinii publicznej. Dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć drzew w okolicach swoich posiadłości, mamy radę, jak to zrobić i nie narazić się na urzędowe konsekwencje.
      Drzew nie należy ścinać. Drzewa należy pielęgnować. Pielęgnowanie drzew polega na pozbawieniu ich korony - konarów i gałęzi. Drwal przyjeżdża i w kilka chwil pozostaje goły pień. A że w definicji urzędniczej drzewo składa się najwyraźniej tylko z pnia i korzeni... - sprawy nie ma. Liczne tego przykłady są na terenie powiatu, w powiatowym mieście Oleśnie i innych aspirujących do Unii Europejskiej miejscowościach.
      Sytuacja ta odpowiada urzędnikom, którzy nie muszą podejmować kontrowersyjnych decyzji o wycięciu drzew, i osobom, które chcą się pozbyć kłopotu z drzewami. Należy się spodziewać, że akcja pielęgnowania drzew będzie się rozszerzać.
      Jotes (OGP 54 / maj 2003)
      Od red.: Ironiczny ton notatki niech nie przesłoni nam faktu, że coraz więcej w naszych miastach drzew pielęgnowanych w ten sposób. Jak to wygląda - zobaczyć może każdy. Jeśli nadal w ten sam sposób będzie się je "pielęgnować", niedługo nie będziemy mieć ani problemów, ani drzew.
      Pisaliśmy niegdyś ... >>>
Drukuj stronę
     GÓRA