Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Nowe piosenki, nowy program
Zespół "Są Gorsi"
Znany nie tylko oleśnianom zespół "Są Gorsi" wystąpi 27 lipca (godz. 21.30) w MDK z nowym, interesującym programem. Postanowiliśmy się dowiedzieć czegoś więcej o zespole i zapowiadanym koncercie.
      Grupa powstała w Miejskim Domu Kultury, gdy potrzebny był akompaniament dla Karoliny na Zimową Giełdę Piosenki Studenckiej w Opolu, w lutym 2002 r. Muzycy szybko stworzyli własny repertuar. Znalazły się w nim utwory poetyckie o rozbudowanej formie łączące wiele gatunków muzycznych. Wielokrotnie i przy różnych okazjach występowali w oleskim MDK, w restauracji hotelu Aleksandra i klubie Grota. Niedawno zostali zauważeni i docenieni na Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów w Połczynie Zdroju. W jury zasiadali m.in. przez Alicja Majewska i Włodzimierz Korcza. Zdobyli tam pierwsze miejsce. Na następne nagrody nie trzeba było czekać: III miejsce na Zimowej Giełdzie Piosenki Studenckiej, I miejsce na Piaseczeńskim Zlocie Piosenki Różnej, I miejsce na Turnieju Poezji Śpiewanej w Dąbrowie Górniczej, oraz wyróżnienie na radomskiej "Łaźni". Ważnym osiągnięciem jest II miejsce na Festiwalu Twórczości Studenckiej w Katowicach, gdzie zdobyli, jak mówią, bardzo potrzebną nagrodę - 30 godzin nagrań w studiu oraz zaproszenie do wystąpienia w katowickim spodku podczas ogólnopolskiego dyktanda.
      O swojej muzyce mówią: piosenki tworzone przez nas to nie tylko forma, ale także, a może przede wszystkim tekst. Dlatego też jako przywódcę duchowego, który inspiruje, wybraliśmy ks. Jana Twardowskiego. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowań programu na podstawie tekstów tego poety. Nie będzie to jednak zwykły koncert. Muzykę pragniemy wzbogacić oprawą teatralną [Spektakl nosi tytuł "Tak będzie" - red.]. Premierę owej inscenizacji planujemy na 27 lipca w Miejskim Domu Kultury podczas Dni Olesna. Zapraszamy serdecznie wszystkich poszukujących artystycznych wrażeń.
      A.B. (OGP 56-57 / lato 2003)

Są Gorsi
Zespół "Są Gorsi" to:
Mariusz Kozioł - wokalista, muzyk sesyjny, lektor, aktor Teatru A z Gliwic, poprzednio lider rockowej grupy "Graj Stasiek", często występującej na naszym terenie, pomysłodawca pierwszych utworów grupy;
Tomasz Grajcar - gitarzysta, nauczyciel w Zespole Szkół Dwujęzycznych, kompozytor, twórca większości utworów;
Arkadiusz Suchara - gitarzysta basowy, nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3;
Agnieszka Binek - skrzypaczka, magistrantka wychowania muzycznego WSP w Częstochowie;
Marta Żołędź - skrzypaczka, absolwentka szkoły muzycznej;
Michał Maliński - perkusista, uczeń szkoły muzycznej drugiego stopnia.
O solistce, Karolinie Sklorz pisaliśmy w majowym OGP. (zobacz >>>>)
Drukuj stronę
     GÓRA