Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Festyn "Huśtawka"
Karmonki Nowe mają Miss!

16-letnia Aleksandra Armanowska zdobyła w ostatnią niedzielę sierpnia tytuł Miss Karmonek Nowych. Wybory miss były jedną z atrakcji festynu charytatywnego "Huśtawka".
       Pierwsza taka impreza odbyła się w ubiegłym roku w Ligocie Oleskiej, a dzisiaj tamtejsze dzieci już bawią się na nowym placu zabaw. Tegoroczny festyn zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Radłowie wespół z Radą Sołecką wsi Karmonek Nowych. Hasłem festynu było: "Kto złotówkę na festynie zostawia, nowy plac zabaw budować pomaga". Wygląda więc na to, że i dzieci w Karmonkach będą miały się gdzie bawić.
       Festyn rozpoczął się na boisku przy byłej szkole meczem piłki nożnej rodzice kontra dzieci (ostateczny wynik 1:0 dla drużyny juniorów) Jak powiedział nam Adam Sokołowski. radny z Karmonek Nowych, bardzo mocno zaangażowany w organizację imprezy: "Młodzież do tego meczu przygotowywała się już od początku wakacji.. Zadbała o boisko, malowała bramki i trenowała, czego dowodem jest dzisiejszy wynik. Za to zaangażowanie bardzo im dziękuję." Na placu obok OSP odbył się mini playback show, oraz pokaz pojazdów wymyślonych - wielkie brawa zebrali: Klaudia Skowronek oraz Klaudia oraz Rafałowi Gajdeckowie
       Największą publiczność przyciągnęły wybory Miss Karmonek Nowych. Do konkursu stanęło pięć pięknych dziewcząt. Musiały poradzić sobie z różnymi konkurencjami. Przy ogromnym aplauzie publiczności odbyła się konkurencja, w której w ciągu pół minuty dziewczyny musiały zdobyć jak najwięcej całusów w męski policzek. Ostatecznie tytuł Miss zdobyła 16-letnia Aleksandra Armanowska, Wicemiss Karina Skowronek, Miss Publiczności Małgorzata Giza i tytuły Sympatycznej Miss przypadł siostrom Monice i Beacie Benszom. A później, na sali OSP dorośli bawili się do późnych godzin nocnych z zespołem The Solway Band. Chcemy tu podziękować bardzo zespołowi, który zagrał zabawę i nagłośnił imprezę za darmo - powiedziała Renata Gnot z radłowskiego GOK-u. - Dziękujemy bardzo wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy, którzy pracowali przy bufetach, grillu, loterii fantowej, a także wszystkim uczestnikom festynu za ich symboliczną złotówkę. Żyjemy nadzieją, że za kilka lat we wszystkich wioskach naszej gminy dzięki takim imprezom staną nowe, piękne place zabaw.
       W Karmonkach zebrano 2300 zł.
       JN (OGP 58 / październik 2003)
Drukuj stronę
     GÓRA