Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Komitet budowy Domku Mysliwskiego: Andrzej Prochota, Walerian Piastowski, Ryszard Adamowicz, Michał Hryniewicki

Zarząd Koła Łowieckiego "Trop":
prezes - Henryk Dubas
łowczy - Czesław Piastowski
sekretarz - Henryk Pacek
skarbnik - Herbert Stanosek
przew. Komisji Rewizyjnej -
Klaudiusz Prochota
W Kościeliskach otwarto Dom Myśliwski
Darz Bór!
Myśliwi z Koła Łowieckiego "Trop" wybudowali w Kościeliskach Domek Myśliwski. W sobotę 8 listopada odbyło się jego uroczyste poświęcenie. Otwarcie Domu Myśliwskiego zbiegło się z jubileuszem 80-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.
       O 14 w kościele w Kościeliskach odbyła się uroczysta msza święta. Po nabożeństwie myśliwi przywieźli księdza proboszcza do Domku Myśliwskiego, żeby go poświęcił. A później zaczęła się zabawa. Zjedzono pieczonego dzika, ustrzelonego przez Grzegorza Chmielniaka. Drugi dzik, myśliwski łup Karola Famuły, poszedł do bigosu.
       Brakowało nam pomieszczenia na uroczystości: dzień św. Huberta, spotkania wigilijne, rozmaite zebrania - mówi Walerian Piastowski, przewodniczący Komitetu Budowy Domku Myśliwskiego. - Stąd mój pomysł wybudowania tego domku, do którego przekonałem również innych myśliwych.
       Koło Łowieckie "Trop" powstało w 1990 roku. W jego skład weszła część myśliwych z rozwiązanego koła "Darz Bór". Ale to stare myśliwskie pozdrowienie widnieje nad wejściem do nowo zbudowanego drewnianego budynku.
       (drag)(OGP 60 / grudzień 2003)


Drukuj stronę
     GÓRA