Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Matematycy z LO
Na zdjęciu: Marcin Pacierz, Waldemar Respondek (kapitan), Michał Well, Łukasz Gigoń, Mateusz Łuczak, Justyna Kleszcz, Jarosław Doleczek, Katarzyna Górska (opiekun drużyny), Małgorzata Mikołajczyk (UWr. - szef rozgrywek), u dołu: Marek Nowak, Piotr Balmas i Piotr Lesik.
Ślimak Marcin i olescy matematycy
Ślimak Marcin zaczyna się wspinać na drzewo. W godzinach od 6 do 20 porusza się w górę ze stałą szybkością 12mm/min, ale każdej nocy (od 20 do 6) ześlizguje się z prędkością 10mm/min. Drzewo ma 44 metry. Kiedy Marcin wejdzie na jego szczyt?
      Matematycy z oleskiego LO wiedzą kiedy, bo to jedno z zadań, z którym zmagali się w trakcie Dolnośląskich Meczów Matematycznych organizowanych po raz trzeci w tym roku szkolnym przez Uniwersytet Wrocławski i Fundację Stypendialną Matematyków Wrocławskich. Olescy matematycy znaleźli się w gronie trzech najlepszych drużyn rozgrywek i rywalizować będą o zwycięstwo w Wielkim Finale, 29 maja we Wrocławiu. Ciekawe, że w finale znalazła się także druga szkoła z Opolszczyzny (LO nr II Opole), co dobrze świadczy o poziomie drużyn z naszego województwa - zauważył Waldemar Górski, matematyk w oleskim Zespole Szkół przy ul. Sądowej.
      (a)(OGP Internet / kwiecień 2004)Drukuj stronę
     GÓRA