Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA

Hip-hop po raz szósty
26 marca w oleskim MDK-u odbył się już szósty koncert hip-hopowy zorganizowany przez MDK i IH Crew - oleską grupę hip- hopowców.
      Koncert rozpoczął się wyjątkowo wcześniej, bo już o 19.00. Na początku swoje umiejętności w miksowaniu prezentowali DJ One Touch i DJ Wojna. Później na scenę weszli Zarażeni z Raciborza, próbując rozgrzać salę. Po nich wystąpili chłopaki z ANP z Warszawy, a następnie WWZ z Wadowic i DSL z Antychydrowa.
      No i wreszcie nadszedł czas na najbardziej oczekiwanych gości wieczoru, Piha i Chady. Oni to dali niezły popis i rozgrzali widownię aż do czerwoności. Na zakończenie pojawił się Kolektyf z Piły
      W czasie koncertu rozdawano czasopismo HipHop.pl. Wszyscy rozeszli się do domów, a zaproszeni kontynuowali imprezę w Hotelu Olesno (oj, a tam to się działo, kto był, ten wie). Impreza trwała do wczesnego ranka i mimo ziman i śniegu była udana. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.
      Alla (OGP 65 / maj 20040)
Sam Chada
10 pytań do Chady i Piha
1. Pytanie pierwsze, standardowe: Ile lat jesteście już związani z hip-hopem?
Chada:
Od dziecka!
Pih: Ja jestem związany z hip-hop-em od 80 lat (śmiech).
2. Od ilu lat rapujecie?
Chada:
Od ośmiu!
3. Jak zaczęliście rapować? Było coś, co was zainspirowało?
Chada:
Muzyka hip-hop i kultura generalnie.
4. Jak doszło do waszej współpracy?
Chada:
Mieliśmy się okazję spotkać w jednym w takim studiu na Gocławie. Słyszałem wcześniej Jedensiedem z PIH-em i Tymianem. To mi się spodobało i zaprosiłem ich do współpracy. Jakoś to się szybko, elegancko potoczyło. Sam nie wiem, kiedy... Owocem naszej pracy jest płyta "O Nas dla Was". A niebawem usłyszycie nowy materiał.
5. Skąd takie tagi, Pih i Chada?
Chada:
Chada to nazwisko!
Pih: Miałem przyjaciela, który miał na nazwisko tak, że mogłem skrócić je do samego Łocha. Bardzo nie lubił, jak na niego tak mówiłem, strasznie się wkurzał z tego powodu. Próbował jakoś to nadrobić i dał mi ksywkę Pih. Na złość. I tak się przyjęło, minęło w sumie 17 lat, ja jestem Pihem, a Max Łochem. Pozdrawiam Cię, przyjacielu...
6. O czym najczęściej rapujecie?
Pih:
Nie ma żadnych schematów! Nie zamykamy się, nie mamy problemów z podejmowaniem jakiś tematów. Jedyne, co może mnie ograniczyć w pisaniu, to tylko to że jakiś temat może mnie osobiście nie dotyczyć. Jeżeli tak jest, to go sobie odpuszczam, zostawiam i nie podejmuję się pisania.
Chada: Co nam wpadnie do głowy, to przelewamy na papier. No, wiesz, ale rapujemy o sobie.
7.
Jakie przekazy niesie wasza nowa płyta "O Nas dla Was"?
Chada: Ta płyta generalnie jest odzwierciedleniem naszego życia. Nikomu nic nie sugerujemy, nie dajemy żadnych rad, po prostu ktoś, kto wysłucha tej płyty, sam po swojemu wysnuje wnioski. Tam nie ma żadnych rad skierowanych do konkretnych ludzi.
Pih: ... co najwyżej może się z nami utożsamiać.
Chada: Jeśli coś znajdzie dla siebie, to wie, że właśnie tak jest, bo ta płyta skierowana jest do ludzi.
8. Macie jakieś plany na przyszłość?
Chada:
Pih obecnie szuka sobie żony (śmiech). A tak generalnie to nagrywamy nową płytę. Pih skupia się jeszcze na swoim solowym projekcie. Praca, praca, praca i jeszcze raz praca.
Pih, Chada i autorka Pih: Właśnie. Powoli przymierzamy się do drugiego wspólnego albumu, kompletujemy bity. Poza tym jestem na półmetku ze swoją solówką "Krew, Pot i Łzy". Trochę kawałków na składanki, nielegale itp. Nagrywamy, jest dobrze....
9. Czy za koncert bierzecie pieniądze?
Chada:
No wiesz, charytatywnie tego nie robimy. Bierzemy naprawdę symboliczne stawki w porównaniu z innymi składami.
Pih: Poza tym, wiesz, nie widzę w ogóle problemu w tym, że ktoś bierze pieniądze, bo to jest nasza praca i ci, którzy odbierają hip-hop jako coś, co musi być za darmo, są w błędzie. To są ludzie w wielkim błędzie, to są ludzie bezczelni, którzy liczą cudze pieniądze, patrzą na ręce. Jak ktoś ma problem z tym, że bierzemy za to kasę, to niech weźmie się do roboty i niech sam pieniądze zarobi. Zazwyczaj jest tak, jak ktoś nie ma co robić, to przypierdala się do innych. Jak pies nie ma co robić, to jajca liże.
10. Ha, ha. Na koniec też standardowo: jakieś pozdrowienia lub też słowa do przekazania czytelnikom?
Chada i Pih:
Pozdrawiamy serdecznie wszystkich czytelników. Pozdrawiamy wszystkich naszych zwolenników i przeciwników.
Pytała i notowała Alla (OGP 65 / maj 2004)
Drukuj stronę
     GÓRA