Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Maciek Kleszczyński W Praszce i w Rudnikach
Senne inspiracje Maćka
Prace plastyczne Macieja Kleszczyńskiego można było oglądać przez trzy dni w praszkowskiej kawiarni "Tara". Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, głównie wśród młodych ludzi.

      Maciej Kleszczyński ma 23 lata. Od zawsze, jak mówi, interesował się rysunkiem. Najpierw próbował swoich sił w szkicach ołówkiem, dziś maluje również farbami olejnymi. Choć obrazy przypominają surrealizm, Maciek mówi, że nie szufladkuje w ten sposób swojej twórczości. Jednak ten kierunek z pewnością jest mu bliski, gdyż jego ulubionym artystą jest Salvador Dali. Wśród prac Macieja jest nawet kilka kopii obrazów słynnego hiszpańskiego malarza. Większość prac to szkice. Prace wykonane są na papierze, na drewnie oraz płótnie.
      - Inspiruje mnie przyroda, ale również wzoruję się na innych malarzach... Właściwie czerpię pomysły zewsząd... Czasami inspiracją są moje sny - mówi Maciek.
      Pomysł wystawy podsunął Maćkowi Marcin Materak i wspólnie z autorem obrazów zorganizował. Przez najbliższy miesiąc prace będą eksponowane w Gminnym Ośrodku Kultury Rekreacji i Sportu w Rudnikach.
      Miejmy nadzieję, że w przyszłości, młodzi ludzie, zainteresowani, w ten czy podobny sposób, sztuką, będą mogli organizować wystawy swojej twórczości. No i ze będzie co wystawiać.
      Edyta Wesoła (OGP 65 / maj 2004)
Drukuj stronę
     GÓRA