Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Majka Jeżowska w Oleśnie Młodzi muzycy i gwiazda
Koncert gorącej Majki
12 maja sala oleskiego MDK pękała w szwach. Na doroczny "Koncert Gorących Serc" przybyli nie tylko rodzice i dziadkowie występujących uczniów, ale także przyjaciele szkoły muzycznej i wielbiciele Majki Jeżowskiej, która była wielką i najgorętszą gwiazdą tego koncertu.
       Królowa piosenki familijnej

       Spontaniczna, radosna i pełna energii zachwyciła oleską publiczność. Mali i duzi nie mogli usiedzieć na swoich miejscach. Jeżowska nazwana królową piosenki dziecięcej (bądź też familijnej) zawładnęła także dorosłymi. Wiele piosenek zaśpiewała razem z młodymi oleskimi wykonawcami. Piosenkarce akompaniował nasz Wind Band. Sama Jeżowska była pod dużym wrażeniem umiejętności i zdolności oleskich wykonawców, nie tylko tych grających i śpiewających, ale także tańczących
       Finał odbył się jak na wielkich estradach: Jeżowska zaśpiewała popularną piosenkę "Wszystkie dzieci nasze są", a towarzyszył jej Wind Band, chór MSMR i publiczność, która razem z wykonawcami stała na scenie i wokół niej.
       Po koncercie długo jeszcze Majka Jeżowska rozdawała autografy, sprzedawała swoje płyty i kasety.
      Serce dla muzyki
      Koncert w sali MDK zorganizowała oleska Państwowa Szkoła Muzyczna wespół ze Studiem Muzyki Rozrywkowej oraz Stowarzyszeniem Pro Musica Viva. Przypomnijmy, że idea Koncertu Gorących Serc zrodziła się w roku 1997, gdy przez kraj przewalała się powódź. Wówczas członkowie szkoły muzycznej zorganizowali koncert, z którego dochód przeznaczyli na rzecz jednej ze szkół muzycznych dotkniętych kataklizmem. Dziś impreza jest jednym z najważniejszych świąt w kalendarzu szkoły.
       W tym roku, zanim na estradzie pojawiła się Gwiazda, wystąpili najzdolniejsi uczniowie szkoły prezentując swe muzyczne i interpretacyjne umiejętności. Burzę oklasków otrzymała Natalia Wójcik z klasy fortepianu Cecylii Heller. Wystąpiły uczennice Janiny Czai-Kozioł - Paulina Kaczmarek i Ania Bednarek, które zagrały na skrzypcach. Agnieszka Wolnicka, Ania Groth i Emila Bełkot zagrały na gitarach, z których udało im się wydobyć fascynujące dźwięki. Dziewczęta zostały przygotowane przez Andrzeja Rataja.
       Wielką przyjemność sprawiły wszystkim słuchającym najmłodsi wykonawcy koncertu - grupa przedszkolaków przygotowana przez Irenę i Martę Żołędź. Maluchy żywiołowo wykonały "W murowanej piwnicy". W koncercie wystąpili także członkowie zespołu akordeonowego, prowadzonego przez Małgorzatę Kosargę-Bednarek (Tomasz Motus, Jacek Skiba, Karina Pownuk, sebastaian Kuboś, Joanna Meryk, Zuzanna Marciniszyn, Tomasz Kaczmarek). Na scenie pojawili się również chórzyści Studium Muzyki Rozrywkowej oraz Wind Band. Te dwa ostatnie zespoły towarzyszyły także gwieździe wieczoru która porwała oleską publiczność do tańca i zabawy.
       ***
       Na zakończenie dodajmy, że swe umiejętności prezentowali także tancerze z klubu "Szafir". W ten oleśnianie mieli możliwość uczestniczyć zarówno w koncercie gwiazdy, jak i we wszechstronnej prezentacji dorobku oleskiej muzykalnej młodzieży.
       Renata Jerka (OGP 66 / czerwiec 2004)
Drukuj stronę
     GÓRA