Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Oleska biblioteka
zaprasza:
 • poniedziałek-piątek: 9.00-18.00
 • niedziela: 10.00-15.00
 • biblioteka w Internecie: www.bibliosfera.olesno.pl
 • Internet w bibliotece
  W Oleskiej Bibliotece Publicznej można skorzystać bezpłatnie z Internetu. Do dyspozycji internautów stoją 3 stanowiska komputerowe ze stałym łączem internetowym.
       Komputery otrzymaliśmy dzięki programowi "Ikonka" - mówi dyrektorka biblioteki Halina Szklanny. - Jest to akcja Ministerstwa Nauki i Informatyzacji, które wyposaża biblioteki publiczne w komputery z dostępem do sieci internetowej.
        Komputery stoją w czytelni od początku kwietnia i jak zapewniają pracownicy oleskiej biblioteki, są niemal ciągle zajęte przez użytkowników. Z komputera można korzystać 30 minut (jeśli nie ma kolejki, można oczywiście przedłużyć surfowanie). Informacje można nagrywać tylko na dyskietki kupione u bibliotekarza.
        To dla ochrony przed wirusami - mówi Halina Szklanny. - Ministerstwo zastrzegło zresztą opracowanie przez nas regulaminu korzystania z komputerów.
        W bibliotece nie wolno pisać maili , ani czatować. Można za to korzystać z edytora tekstu oraz z multimedialnych zbiorów biblioteki (słowników, kodeksów, programów komputerowych na płytach CD).
        Pani dyrektor podkreśla, że oleska biblioteka od dawna jest skomputeryzowana. Już od 2000 roku ma własną stronę internetową, która jest na bieżąco aktualizowana. Od roku biblioteka ma stały dostęp do Internetu przez serwer Urzędu Miejskiego.
        (d)(OGP 65 / maj 2004)
  Drukuj stronę
       GÓRA