Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
Dwugłos
Gorący koncert ...
12 marca na dużej sali w oleskim MDK-u odbył się koncert, gorący koncert. Zagrało pięć zespołów.
       Across the River, bojowy zespół z Olesna, zagrał bardzo ciężką i ostrą muzykę, określaną przez nich samych jako stoner grunge. Introspekcja z Bobrowej porwała publiczność pod scenę, zmuszając ją do wycieńczających wygibasów. Taumaturgia z Namysłowa zwolniła tempo i rozluźniła klimat spolszczonymi jamajskimi rytmami. Chłopaki pod krawatem z oleskiego Grin Piss brzmieniami melodyjnego hardcore'a przenieśli publiczność do Kalifornii. Po ostrym pogowaniu pod sceną ludzie zasługiwali na odrobinę wytchnienia i ukojenia. To zapewniła gwiazda wieczoru Shewaw Neowaya z Kluczborka.
       Koncert został skrócony z uwagi na żałobę narodową po zamachach w Madrycie. Sprzedano prawie 160 biletów. Z wypowiedzi na oleskim forum wynika, że ludzie bardzo dobrze się bawili i wypytują o datę następnego koncertu. Mogę zapewnić, że takowy na pewno się odbędzie!
       Philty PHIL
... na zmrożonej sali
Pustawa sala potrafi zmrozić atmosferę nawet na udanym występie - ostrzegał dyrektor MDK-u Ernest Hober.
       Ale z uśmiechem zgodził się (jak pisała Ala Lipińska) na zorganizowanie przez młodych koncertu w dużej sali. No i koncert może był gorący, ale sala zmrożona. Na dużej sali MDK-u hulał wiatr, a atmosfera była gęsta tylko przez dym papierosów i alkoholowe wyziewy.
       A przecież takie koncerty na całym świecie urządza się w pubach i klubach, bo doskonale wpisują się w atmosferę ciasnych zadymionych wnętrz.
       Stoner grunge ma się tak do galowych sal w domach kultury, jak - nie przymierzając -pięść do nosa
       MD (OGP 64 / kwiecień 2004)
Drukuj stronę
     GÓRA