Oleska Gazeta Powiatowa - ARCHIWUM
Olesno, Lasowice Wlk, Dobrodzień, Praszka, Gorzów Śląski, Radłów, Rudniki, Zębowice
     Nasz listonosz najlepszy!
     12 października 2001 roku okazał się ważnym i szczęśliwym dniem dla Adama Morawiaka z Praszki. W tym dniu otrzymał tytuł najlepszego listonosza województw opolskiego i śląskiego.
     Jak to się stało ?
     Konkurs podzielony był na trzy etapy. Pierwszy to głosowanie klientów, natomiast drugi to test dla listonoszy, którzy zwyciężyli w poprzednim składający się z 90 pytań, a następnie pytania ustne. Adam Morawiak dał sobie z nimi doskonale radę i został najlepszym listonoszem, zdobywając w ten sposób nagrody rzeczowe. Uznanie odbiorców listów (i zapewne przełożonych również), zdobył już wcześniej. Bo to nie pierwsze zwycięstwo pana Adama, w roku 1986 także został najlepszym listonoszem. Najlepszym listonoszem nie zostaje się tak po prostu. A pana Adama znają doskonale w okolicach Praszki. Przecież na poczcie pracuje już 24 lata, z których 22 roznosi listy. Codziennie czekają na niego setki osób.
     W domu, na powrót z pracy czekają 4 osoby: żona Anna, córki - siedemnastoletnia Beata i rok młodsza Kamila oraz syn, trzynastolatek Paweł.
     Laureata odwiedziliśmy w kilka dni po wygranej.
     OGP: Panie Adamie, jak ta nagroda zmienia Pana życie?
     Adam Morawiak: Nie zmienia, jestem nadal takim samym listonoszem, któremu na pewno woda sodowa nie uderzy do głowy.
     OGP: Czy finansowo polepszyło się?
     AM: To już moja tajemnica, ale mogę dodać, że otrzymałem kilka ofert innej pracy, ale nie mam zamiaru zmieniać obecnej.
     OGP: A zainteresowanie mediów?
     AM: Często dzwonił telefon z pytaniami.
     Kliknij!OGP: No, a my postanowiliśmy Pana odwiedzić Serdecznie dziękujemy za rozmowę. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy, żeby dostarczane przez pana listy zawierały tylko dobre wiadomości!
     Z okazji konkursu na najlepszego listonosza Rejonowy Urząd Poczty w Chorzowie wydał okolicznościową koperta na Dzień Łącznościowca. Znalazło się na niej miejsce i dla pana Adama - to ten z lewej.
     Tomasz Słodki (OGP 35)