Oleska Gazeta Powiatowa - ARCHIWUM
Olesno, Lasowice Wlk, Dobrodzień, Praszka, Gorzów Śląski, Radłów, Rudniki, Zębowice

LETNIE KRYMINAŁKI'2001

     Zdemolował i napluł
     Przed kolegium d.s. wykroczeń stanął niedawno 40-letni obywatel Niemiec, czasowo zamieszkały w Biskupicach. Powód? Nadużywszy napojów alkoholowych zdemolował część baru. Przewieziony do izby przyjęć szpitala ostentacyjnie pluł na podłogę, czym wyrażał swoje niezadowolenie z faktu, że patrol policji przerwał mu tak dobrą zabawę.
     Zabawa była tyleż dobra, co kosztowna. Kolegium ukarało birbanta za wszystkie wykroczenia łączną grzywną 3300 zł (plus koszta postępowania).
     Cóż, każdy robi to, co lubi i na co go stać.
      (an)
     (OGP34)/2001     Udawała Greka

     Z jednego z oleskich mieszkań przy ul. Opolskiej ukradziono biżuterię. Kradzieże takie zdarzają się dość często, ta była o tyle dziwna, że wydarzyła się, gdy domownicy byli obecni w domu. Sami też wpuścili złodzieja. Otóż, 4 lipca do drzwi zapukała pewna kobieta. Powiedziała, że jest Greczynką i poszukuje pokoju do wynajęcia. Do wynajęcia pokoju jednak nie doszło, a "Greczynka", wykorzystując nieuwagę domowników, opuściła mieszkanie wraz z pewną ilością biżuterii... Od dawna wiadomo, że jeśli ktoś udaje Greka, czyni tak nie bez powodu. Dziś wiemy, że jeśli udaje Greczynkę, to też ma swoje powody.
     (an)
     OGP33/2001