Oleska Gazeta Powiatowa - ARCHIWUM
Olesno, Lasowice Wlk, Dobrodzień, Praszka, Gorzów Śląski, Radłów, Rudniki, Zębowice


TRAGICZNE WYPADKI
     W Łomnicy
     Do wypadku doszło tuż po północy 28 września [2001] na trasie Łomnica - Sieraków. Na łuku drogi samochód ciężarowy MAN nie skręcił w prawo, lecz pojechał prosto. Ciężarówka przejechała przez rów, ścięła kilka drzew, a po uderzeniu w dąb przewróciła się na bok. Przed przybyciem strażaków jedna osoba została uwolniona z rozbitego pojazdu przez przejeżdżających kierowców. Wydobycie drugiej osoby było to niezwykle trudne. Samochód leżał na boku, zaś przód jego był dociśnięty do dębu. Policja sprowadziła dźwig i holownik do podniesienia rozbitej ciężarówki. Dopiero po podniesieniu samochodu strażacy wydobyli zwłoki 25-letniego kierowcy. Z jezdni usunięto powalone drzewa. Podczas akcji ratunkowej ruch na jezdni był zatrzymany, później odbywał się wahadłowo. Ranne pasażerki w wieku 21 i 45 lat przewiezione zostały do szpitala. Akcja ratunkowa, którą kierował st. asp. Wojciech Wiecha, trwała trzy i pół godziny. Przypuszczalną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość na łuku jezdni.
     H.I.
     (OGP 35/2001)     W Sowczycach
     Sowczyce. W godzinach wieczornych 25 sierpnia [2001] na trasie Grodzisko-Sowczyce na nieoświetloną przyczepę z sianem najechał (a raczej wbił się w nią) Opel Astra, którym podróżowało czworo młodych mieszkańców gminy Olesno. Na rozbitego Opla najechała jeszcze Skoda Octavia.
     Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy natychmiast przystąpili do ratowania uwięzionych w samochodzie ludzi. Po dziesięciu minutach udało się wyciągnąć dwie osoby, którymi zajął się lekarz pogotowia ratunkowego. Podczas reanimacji osiemnastoletnia kobieta zmarła. Ciężko rannego osiemnastoletniego mężczyznę przewieziono do szpitala w Opolu. Na miejscu zginął siedemnastoletni chłopak. Do oleskiego szpitala odwieziono czwartą osobę, 22-letniego kierowcę Opla.
     Ponad trzygodzinną akcją ratunkową kierował st. asp. Wojciech Wiecha. W sprawie przyczyn wypadku dochodzenie prowadzi oleska Komenda Powiatowa Policji.
     H.I.
     (OGP34/2001)