Oleska Gazeta Powiatowa - ARCHIWUM
Olesno, Lasowice Wlk, Dobrodzień, Praszka, Gorzów Śląski, Radłów, Rudniki, Zębowice


Reggae, reggae, reggae
Paprika Korps
     Występ opolskiej grupy Paprika Korps powinien zainteresować nie tylko fanów reggae. Grupa zdecydowanie wybija się bowiem na tle podobnych zespołów. W tekstach utworów muzycy nie przesadzają z przekonywaniem słuchacza o swym uduchowieniu i pozytywnych intencjach, a prostym rytmom reggae dodają wiele własnej, ożywiającej (muzykę i słuchacza) energii. Paprika Korps: Kolejny krok. Proj. okł.: Łukasz Bohdan
     W listopadzie 1999 ukazała się kaseta zespołu pt. "Kolejny Krok". Był to krok we właściwym kierunku, potwierdziły to recenzje, m.in. w Machinie ("Paprika Korps ... ma zdolność tworzenia przebojowych kawałków. W dodatku perkusista wie, kiedy mocniej walnąć w bęben, a gitarzysta z wyczuciem serwuje udane solówki")
     W ciągu ostatnich lat zespół wystąpił na najważniejszych festiwalach reggae w Polsce, w sierpniu 2000 roku wyruszył na pierwszą trasę po Polsce i przejechał ponad 2500 km, grając 14 koncertów w ciągu 20 dni.
     W sierpniu 2001 ukazała się płyta i kaseta "W moich oczach", na której znalazło się 11 nowych utworów oraz 4 remiksy piosenek stworzone przez najlepszych polskich dubowych realizatorów (Mariodziurex z Joint Venture Sound System, Yama z Wszystkich Wschodów Słońca, Dj Adamus z Pozytywki czy też Dr Emzetka).
     Płyta ta potwierdza to, o czym pisaliśmy na wstępie: muzyka zespołu może zainteresować nie tylko zaprzysięgłych fanów reggae. Można będzie się o tym przekonać, bowiem Paprika zagra 15 lutego w oleskim MDK. "
     A.B. (OGP 38/luty 2002)
     Więcej w internecie: paprika.reggae.pl
     Relacja z koncertu "Reggae przeciwko terorryzmowi i zabijaniu", który odbył się 15 lutego w oleskim MDK, jest w numerze 39. OGP i w naszym archiwum