Olesno, Lasowice Wlk, Dobrodzień, Praszka, Gorzów Śląski, Radłów, Rudniki, Zębowice


www.ff.and.pl
Fantastyczna oleska "Final Fantasy".
W plątaninie sieci www znajduje się strona dwóch młodych ludzi z Olesna - Tomka Wiendlochy i Adama Zasadnego, strona o grze Final Fantasy. Warto wspomnieć o tej stronie, gdyż zdobyła ona uznanie w programie TenbitPL telewizji TVN. Nadano jej miano najlepszej strony o Final Fantasy w Polsce!
     Pomysł na stworzenie strony powstał koło listopada 1999 w szkole, na lekcji religii. Po paru przymiarkach ostro wzięli się do pracy. Głównym celem było przekazywanie jak najświeższych informacji związanych ze światem Finala. A nie było im łatwo. Oficjalna strona gry zrobiona przez MIRAGE, producenta (w tej chwili IM GROUP) była nie do pobicia.
     A jednak w ciągu dwóch lat strona Tomka i Adama stała się największym źródłem informacji o Final Fantasy w Polsce. (Tak na marginesie, to strona MIRAGE już nie istnieje, czyżby przestraszyła się konkurencji?) Do tej pory powstało 10 części gry FF, a 11 jest w fazie testów. Wszystkie są dokładnie opisane i zredagowane na stronie, którą zwykle odwiedzało 50 osób dziennie. Po programie w TVN liczba ta wzrosła do 190! Największa liczba osób w ciągu jednego dnia to 328!
     O swym sukcesie olesnianie dowiedzieli się przypadkiem. To było dla nich wielkie zaskoczenie. Ostatnio strona zmieniła szatę graficzną. Zrezygnowano z elementów flasha na rzecz szybszego ładowania się strony. Strona znajduje się na serwerze komercyjnym, muszą płacić za jej utrzymanie. Poszukują sponsora, który pomógłby im ulepszyć stronę i znaleźć serwer z PHP, CGI, MySQL i 50MB na dysku.
     W ostatnim czasie skład redakcji uległ rozszerzeniu. Głównym webmasterem jest Tomasz, a oprócz niego jest jeszcze sześciu redaktorów, w tym Adam. Strona spełnia oczekiwania każdego maniaka gry "Final Fantasy". Zachęcam do odwiedzenia strony, gdyż naprawdę warto: www.ff.and.pl
     Marcin Stanosek (OGP39/marzec 2002)
     amigant@go2.pl