Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA
www.niezabijaj.nod.plVillage of PeaceII NIE ZABIJAJ -Olesno, MDK, 2 maja
16 godzin muzyki!
Drugi koncert "Nie Zabijaj" odbędzie się w salach oleskiego MDK 2 maja. Będzie granie do samego rana (i wielkie święto). Gwiazda koncertu, międzynarodowa grupa Village of Peace, wystąpi około godz. dziesiątej wieczorem. A ponadto:
 • 16:00 - 18:00 sound system
 • 18:00 - 18:10 rozpoczęcie koncertu
 • 18:10 - 18:30 Evidence Of Blood - Rock - Praszka
 • 18:45 - 19:15 Ludzie zza jeziora - Rock - Praszka
 • 19:30 - 20:00 The Others - Rock - Praszka
 • 20:15 - 20:55 Ziwma - Psychodelic Blues - Wrocław
 • 21:10 - 21:50 Świt - Reggae - Opole
 • 22:10 - 23:10 Village Of Peace - Reggae - Irlandia, Francja, Rosja, Białoruś, Polska
 • 23:25 - 24:10 Złodzieje Głów - Punk - Reggae - Ska - Wołów
 • 24:25 - 01:10 Aggafari - Dub - Wrocław
 • 01:25 - 02:10 Banita - Reggae - Wrocław
 • 02:25 - 03:10 Cała Góra Barwinków - Reggae/SKA - Kłobuck
 • 03:25 - 04:10 740 mln oddechów - Ska - Opole
 • 04:25 - 05:10 Koniec Świata - Reggae - Reggae/ska - Katowice
 • 05:10 Aggafari - Globalizacja
  Po koncercie sound system do 8:00.
  Ponadto: warsztaty bębniarskie, pan Witek z Antlantydy, stoiska z kasetami i koszulkami, wegetarianskie jedzenie.
  Bilety w cenie: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł w dniu koncertu. dla wszystkich przyjezdnych, którzy zarezerwują bilet - miejsce noclegowe w salce MDK w Oleśnie lub na polu namiotowym (spiwór, karimatę lub namiot musisz mieć ze sobą). Wśród przyjezdnych zostaną rozlosowane płyty CD, koszulki i kasety.
  O koncercie możesz przeczytać na www.niezabijaj.nod.pl zobaczysz tam również zdjęcia i wycinki z prasy z I edycji koncertu.
  Szczegóły: www.niezabijaj.nod.pl.
  Jak przebiegał ubiegłoroczny koncert, można przeczytać T U T A J

  Village of Peace


  Zespół powstał jesienią w 1996 roku i od początku swojego istnienia zespół wykonuje muzykę rock-reggae. Inspiracją dla twórczości muzyków, oprócz wielu jamajskich i afrykańskich grup muzycznych, są Indie. Przez ostatnie 6 lat VOP dał serię koncertów w Polsce i za granicą (Indie, Włochy, Chorwacja, Afryka). Od wielu lat grupa jest gościem Pokojowej Wioski Kryszny organizowanej przy Przystanku Woodstock Jurka Owsiaka oraz bierze czynny udział w występach artystów "Festival of India". W roku 2000 VOP zagrał na koncercie "Muzyka przeciwko rasizmowi" zorganizowanym w Bielsku Białej przez członków klubu Gaja, a także na międzynarodowym festiwal Folk Fiesta w Ząbkowicach Śląskich. W roku 1997 ukazał się pierwszy album VOP "Where we come from", w 1998 drugi "Pastimes". Obecny skład zespołu: Medhavi Nimay - voc (Irlandia), Dominik Luczak - gitara (Polska), Tomasz Grzesko - gitara (Polska), Krsna Gopal - bass (Francja), Slava Aliev - keyboard (Rosja), Michał Romanowski - perkusja, Olga Naumowicz - chórki (Białoruś), Vrajasvari- chórki (Polska), Yogi Svara chórek -(Rosja)

  Świt
  Grupa "Świt" powstała w 1997 roku w Zdzieszowicach z inicjatywy Adama Mościckiego, który gra od początku w zespole wraz z Andrzejem Cwynarem (bas), i Adrianem Zimermanem (perkusja).Obecnie w zespole występują również: Jarek Wacławik (klawisze), Michał Prochera (trąbka), Tobiasz Siankiewicz (saksofon) oraz Piotr Mościcki (instrumenty perkusyjne). Zespół od początku tworzy żywą ,taneczną muzykę reggae połączoną z pełnymi nadziei tekstami .Tworzenia muzyki nie traktuje jak zawodów sportowych i nie startuje we wszelkiego rodzaju przeglądach i konkursach Najważniejszym elementem twórczości zespołu jest dobra zabawa z przyjaciółmi przy dźwiękach trójkolorowej wibracji.

  The Others
  Powstanie praszkowskiej grupy THE OTHERS zainicjowali dwa lata temu bracia Wojciech i Maciej Kleszczyńscy - twórcy muzyki zespołu i jego gitarzyści. Teksty pisane są głównie przez wokalistkę, Agnieszkę Karlak, chociaż wykorzystywane są też utwory Zbigniewa Herberta.
  Muzyka jaką gramy, nie jest sztywno określona, zajmuje raczej miejsce gdzieś w szeroko rozumianym rocku niż w konkretnym nurcie muzycznym. Do ostatniej chwili nie mogliśmy się zdecydować na nazwę zespołu i wtedy zjawiła się Sylwia. Jak dobrze mieć przy sobie Sylwię - powiedzieli członkowie zespołu.

  Ludzie zza Jeziora
  Ten praszkowski zespół rockowy gra niecały rok. Skład zespołu: Mariusz Gołdyn (wokal), Marcin Gołdyn (perkusja),Marcin "Matka" Materak (gitara basowa), Daniel Tomczyk (gitara, wokal).
  Nazwa zespołu "Ludzie zza Jeziora" wzięła się od tytułu tajemniczego filmu, który Daniel i Mariusz obejrzeli kilka lat temu. Stwierdzili wtedy, że jeśli kiedyś założą kapelę, to ten tytuł będzie idealną nazwą grupy muzycznej.
  Grają głównie swoje kawałki, ale czasem wykonuja covery (najczęściej Nirvany, Depeche Mode czy Marylina Mansona). Teksty piosenek piszą Daniel i Mariusz. Ins- pirują ich filmy, choć jak sami przyznają, najbardziej inspiruje ich po prostu życie.
  Piosenki, które piszą, opowiadają o miłości, nienawiści. Bogu, sensie życia... Do tej pory "Ludzi zza Jeziora" mogliśmy usłyszeć z okazji WOŚP (zagrali w prasz- kowskim MGOK-u), a 8 marca dali koncert w "Ledanie". W kwietniu chcieliby wystąpić jeszcze we Wrocławiu, aleto nic pewnego. Natomiast pewne jest to, że 2 maja usłyszymy ich na oleskim koncercie.
  A oto wizytówki muzyków:
  Mariusz: ma licencjat z bankowości. Interesuje się filmem psychologicznym i muzyką. Słucha Nirvany, Depeche Mode, The Cure, Mary lin Mansona.
  Marcin: studiuje w Opolu pedagogikę. Jest początkującym perkusistą, gra od roku. Słucha jazzu i rocka. Jego idolem jest KurtCobain.
  Marcin "Matka": studiuje inżynierię środowiska. Gra również w innym prasz- kowskim zespole Lethargy. Ostatnio zafascynowany jest Dream Theatre. Daniel: student inżynierii środowiska. Interesuje go dobre kino (lubi filmy Bergmana, Jarmusha, Almodovara), filozofia, psychologia, muzyka, poezja (czyta Wojaczka, Świetlickiego), sam też pisze wiersze i piosenki zespołu
  Edyta Wesoła

  Kolumnę oprac. Jonasz Szewczyk (OGP 53 / kwiecień)


 • Drukuj stronę
       GÓRA