Słoniowy Kurier
Nr: 12 (słoniownie: dwunasty)

(Archiwum miesięcznika poświęconego zagadnieniom słonizmu stosowanego. OGP 41/maj 2002)

Co mamy dziś?
Jeden bardzo ładny wiersz. Anna Bryś, jako Mała Zielona Dziewczynka została w ubiegłym roku laureatką konkursu poetyckiego i dostaliśmy wtedy od niej kilka takich kolorowych wierszy. W gazecie one są szaro-szare, ale od czego Internet!!! Jest też nasz ssssłownik ssssłoniowy. Na razie dwuwyrazowy. W naszym ssssłowniku wszystko będzie na eS, bo to nasza ulubiona litera. Współpracownicy mile widziani.

Zasłonienia
(czyli słonizm w filozofii i literaturze; wypisy na nieregularne raty)
Słoń jako drogowskaz
"Słoń, kiedy spotka przypadkiem człowieka błąkającego się samotnie po pustkowiu, jest łagodny i spokojny i nawet podobno wskazuje drogę".
Pliniusz Starszy: Historia naturalna.
P.S. Pliniusz żył w pierwszym wieku n.e. Na wypadek, gdyby obyczaje słoni zmieniły się od tego czasu, radzimy jednak brać ze sobą mapę.

Poezja cytatu
"Większe inwestycje wykonane przez samorząd w latach 1990 do 2000.
[...] wykonanie drzwi wejściowych do Urzędu [Miasta i Gminy] w Dobrodzieniu".
(strona internetowa www.dobrodzien.pl).
Teraz to i słoń na pewno się zmieści.

Z Internetu, czyli gadu-gadu-gadu
Witaj, zbieramy pieniądze na Mietka. Mietek nie ma na wino, pan sprzedawca ze sklepu powiedział że na krechę więcej nie dostanie. Gadu-Gadu płaci 0,005 grosza od osoby, która dostanie tę wiadomość. Jeżeli nie jesteś podły, to wyślij tę wiadomość wszystkim, których znasz, potrzebujemy 2,60zł + 0,70zł (kaucja za butelkę, Mietek pije w parku). Jeżeli jesteś podły, to nie wysyłaj. Jeżeli chce Ci się pić, a nie masz kasy, to zgłoś się do Gadu-Gadu, urządzimy podobną akcję. Pamiętaj, nie jesteś sam!
aaa! Wyślij to do przynajmniej dziesięciu osób, inaczej nieszczęście będzie z Tobą! I pamiętaj, że jeśli wróci ta wiadomość kiedykolwiek do Ciebie - możesz być dumny: masz prawdziwych przyjaciół, którzy o Tobie nie zapomnieli!
Do druku podał:
Tomko, Gadu-Gadu 1882854W tym miejscu pokaże się bardzo ładny wiersz. Trochę cieprliwości!!! O, już jest.
Anna Bryś

Sssłoniowy sssłownik
(czyli wszyssstko na eS)
Spleen. Patchwork utkany ze zniechęcenia, przygnębienia, melancholii, depresji, apatii, nudy. Gniazduje w Zjednoczonym Kingdomie. Violent and spiteful anger. Dzień taki, że nić, tylko spleenąć.
Splątek. Młodociane stadium gametofitu mszaków. Być splątanym już w młodocianym stadium - straszne. I powstawać z rozmnóżek. Rozmnóżka twoja mać! - wykrzykują niemłodociane do młodocianych. Ach, ta młodzież.

Słoniowy Kurier.
Starszy Słonista - Jonasz Szewczyk, młodszy słonista: Tomko Słodko
redakcja@zoltyslon.prv.pl
Żółtosłoniowe archiwum w internecie:
www.zoltyslon.prv.pl
MOZNA PISAĆ I PRZYSYŁAĆ RÓZNE RZECZY. PUBLIKUJEMY WSZYSTKO, CO SIĘ NAM SPODOBA.Słoniowe WuWuWu
The SB-files (Słoniowe Besttellery) - zobacz, co znajduje się pod adresem www.zoltyslon.prv.pl.
GÓRA