Słoniowy Kurier
Nr: któryś tam/2002

(Archiwum miesięcznika poświęcony zagadnieniom słonizmu stosowanego. OGP 39/luty 2002)

ZASŁONIENIA
Czyli słonizm w filozofii i literaturze. Wypisy na nieregularne raty. Wypisuje Miro z niewielką pomocą przyjaciół.

Najlepszy nawet słoń nie zastąpi pożaru.

(Ten bardzo dyskusyjny passus pochodzi z filmu " Proszę Słonia". Film i książkę L.J. Kerna zalecamy jako obowiązkowe dla uczestników kursów słonizmu stosowanego na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym.)

Słoniowe sprawy
Jest robota!
"ZATRUDNIMY SPRZEDAWCĘ DO SALONU IDEI"
No, proszę. To musi być fajna praca.
Napis nad wejściem:
Codziennie świeże idee.
- Niech pan wpadnie w przyszłym tygodniu. Będziemy mieli Kanta w promocji. A przy zakupie hurtowym Plotyna jest Spinoza z pięcioprocentowym rabatem.
Marks? Tylko na zamówienie. I trzeba czekać, bo sprowadzamy statkiem z Kuby. Możemy też sprowadzić z Wietnamu, ale nie polecam, zrujnuje się pan na tłumaczy.
Ech, może się zatrudnić? Wymagania nie są wyśrubowane: wykształcenie min. średnie, obsługa komputera.
Słoniowe wieści
Mamutożercom stanowcze nie!
Prawie pięciokilogramowy fragment mamuciego kła usiłował w styczniu przemycić 22-letni obywatel Niemiec. Przemyt udaremniła straż graniczna na polsko-litewskim przejściu granicznym.
Poezja cytatu
"...multidynamizator to superstrumienica wydechu, w której zastosowano multiplikatory, czyli wielostrumieniowe dynamizatory przepływu".
(MOTOR, nr 51-52/2001;
do druku podał
Błażej).
Słoniowa poczta
W sprawie grafów

Najpierw nadeszła taka oto słoniowa poczta:
Odpowiadamy na zadany temat w "ogp"- na temat, co pisze na graffiti zamieszczonym w styczniowym [37] numerze "ogp". Odpowiedź: to 3D CLAN. Prosimy nawiązać do tematu wiążącego się z otrzymaniem więcej miejsc do legalnego malowania. Z góry dziękujemy. Niech pan [jak pan, to pewnie chodzi o red. Anto. Do mnie nikt tak nie powie :-(((. Jonasz] też zwróci uwagę na wrzuty na mieście i na liniach kolejowych, a nie tylko na miejscuwie na slowaka. Jeśli ma pan jakieś jeszcze pytania, proszę pisać na mój adres.nara.
18pawel@interia.pl

Słonioredakcja odpowiada:
Mail z pytaniami wysłaliśmy, czekamy na odpowiedź. Co do reszty: nie było wyjścia. Wyasygnowawszy stosowne kwoty na służbowy szaliczek i nauszniki dla naszego fotografa, wysłaliśmy go na poszukiwanie wrzutów. Opady śniegu, jakie wywołała ta nasza akcja, już przeszły do historii jako zima stulecia, ale jakie za to zdjęcia mamy! Za jakiś czas, jak obiecuje Naczelna, zaprosimy do Słoniogalerii Grafficznej na stronach kolorowych (tymczasem cały czas zapraszamy do internetu: www.oleskiegraffiti.prv.pl).
Fotograf w chaszczach Dziś tylko jedno zdjęcie, na którym widać wyraźnie, że fotografowi żadne chaszcze nie były straszne i że nie ograniczył się do pobytu na miejscuwie na slowaka. A zaraz potem spadł śnieg....
Jonasz.

Anielskość
... nie musi być nudna. Swedenborg twierdził, ze szaty aniołów nabierają blasku stosownie do ich inteligencji. A dwoje ludzi, którzy się kochali, tworzy podobno jednego anioła. Rzecz warta przemyślenia.
I wart zainteresowania jest anioł Moniki. Oj, zdziwicie się. A w kwestii formalnej: Monika mieszka w Brzegu, a za ten wiersz otrzymała wyróżnienie na VI Międzyszkolnym Konkursie Poetyckich. (Jon.)

Zagniewany anioł
Zagniewanym aniołem jesteś ty
w białej szacie i z tymi włosami
u szczytu marnych schodów
stoisz sam
a skrzydła cię unoszą
jakiż blask
jakiż blask bije od ciebie
mój Aniele

posłannik Boga
odurza mnie -
grzeszę
Monika Leonowicz ("Monny")
 
Okno Sławka
Epitafium
        Grzegorzowi Ciechowskiemu
już białe flagi
poczerniałe
a kombinaty pereł
Syberią są

i cisza
Sławek Kuźnicki
 

Słoniowy Kurier.
Starszy Słonista - Jonasz Szewczyk, młodszy słonista: Tomko Słodko
redakcja@zoltyslon.prv.pl
Żółtosłoniowe archiwum w internecie:
www.zoltyslon.prv.pl
MOZNA PISAĆ I PRZYSYŁAĆ RÓZNE RZECZY. PUBLIKUJEMY WSZYSTKO, CO SIĘ NAM SPODOBA.



Słoniowe WuWuWu
The SB-files (Słoniowe Besttellery) - zobacz, co znajduje się pod adresem www.zoltyslon.prv.pl.
GÓRA