Oleska Gazeta Powiatowa
Olesno, Lasowice Wlk, Dobrodzień, Praszka
Gorzów Śląski, Radłów, Rudniki, Zębowice
Grali w Nirvanie
Tank Lion i Spring Water


Zagrali w Nirvanie 6 stycznia [2001 r.]. Zespół Spring Water już zapewne znacie, więc o nim później. "Tank Lion" też prawie znacie, choć o tym nie wiedzieliście, więc kilka słów na początek właśnie o nim. Pomysłodawcą ansamblu grającego reggae jest Tomasz "King David" Koenig. W skład tej kluczborskiej grupy wchodzą też muzycy Spring Water i grający na perkusji Grzegorz Sulikowski. Zespół ma już kilkuletnią tradycję, choć w tym, odnowionym składzie gra dopiero od roku.
"Spring Water" (Rafał Fiedorowicz, Krzysztof Błaś, Jacek Rubin, Marcin Dutkiewicz) ma już w Oleśnie swoją publiczność, choć na każdy koncert przyjeżdżają za nim fani z Kluczborka. Zespół nieco spoważniał od zeszłego roku, a w 1/4 zmienił nawet stan cywilny! Gitarzyści - Krzysztof i Marcin doskonalą swoje granie w szkole muzycznej Zbigniewa Czwojdy we Wrocławiu.
Zespół zagrał kilka nowych utworów, m. in. "Bliskie spotkania czwartego stopnia", "Hymn o miłości", "Zostań obywatelem nieba". Występ bardzo dobrze przyjęty został przez publiczność w "Nirvanie", było wiele bisów.
No i po raz kolejny okazało się, że "Nirvana" to całkiem niezłe miejsce na takie granie.
A. B. Foto: M. Dedyk
Tu możesz przeczytać, co pisaliśmy rok wcześniej o grupie Spring Water