Oleska Gazeta Powiatowa
Olesno, Lasowice Wlk, Dobrodzień, Praszka, Gorzów Śląski, Radłów, Rudniki, Zębowice


      Koncert na Górze św. Anny:
      Deszcz nie przeszkodził

     Koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na stypendia dla młodzieży z rodzin dotkniętych skutkami powodzi, odbył się 21 września [2001] w amfiteatrze na Górze Św. Anny. Na koncercie była 40-osobowa grupa młodzieży z oleskich szkół średnich, głównie z ZS. Koncert rozpoczął się o 19.00 występem zespołu The Shout, wykonującego największe przeboje The Beatles. Następnie na scenie pojawiła się kapela rockowa Faces z Namysłowa, dobrze nam znana z występów w oleskiej Nirvanie. Kiedy zespół Faces zakończył swój występ rozbrzmiało mroczne, tajemnicze intro poprzedzające wejście na scenę Budki Suflera, gwiazdy tego wieczoru. Budka zagrała zarówno utwory ze swoich starszych płyt, znane i lubiane szczególnie przez trochę starszą część publiczności, jak i piosenki pochodzące z najnowszej płyty zespołu
     Imprezę zakończył bardzo efektowny pokaz sztucznych ogni. Rakiety odpalano z górującej nad amfiteatrem skały, spod Pomnika Czynu Powstańczego. Dodatkowy efekt osiągnięto przez zgranie pokazu z utworem Suflerów "Jest taki samotny dom". Mroczny, tajemniczy nastrój tego utworu doskonale współgrał z hukiem i blaskiem rozrywających się sztucznych ogni, robiąc naprawdę niesamowite wrażenie.
Z Mieczysławem Jureckim
     Według Magdaleny Sitarek z firmy Ton-Art, organizującej imprezę, na koncercie była 4566 osób.
     Jak zgodnie stwierdzili wszyscy uczestnicy tego wyjazdu, koncert był bardzo udany, mimo niezbyt sprzyjającej pogody. O ile podczas występów The Shout i Faces pogoda jako tako się trzymała, to podczas koncertu Budki zaczął padać deszcz. Jednak nikomu nie przeszkadzało to w dobrej zabawie. W jednogłośnej opinii uczestników, z których nie wszyscy przecież są fanami występujących zespołów, warto było pojechać na ten koncert, tym bardziej, że wyjazd kosztował zaledwie 10 zł.
      Błażej Kanas (OGP 35)
      PRZECZYTAJ TEŻ NASZ WYWIAD Z BUDKĄ SUFLERA


     Pełnoletniość odroczona
     Jeśli myślisz, drogi młody czytelniku, że wraz z ukończeń 18. lat uzyskasz wszystkie dorosłe prawa, jesteś w błędzie. Dlaczego - wyjaśniamy...
     Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze osiemnastu lat, a chciałbyś z dniem ukończenia pełnoletności otrzymać dowód osobisty, nie spiesz się zbytnio i najpierw przeczytaj poniższe uwagi.
     Jeżeli złożysz papiery przed dniem ukończenia osiemnastu lat, to komputer potraktuje twoje zgłoszenie jako prośbę o dowód tymczasowy. Otrzymasz go na pięć lat, bez możliwości wyrobienia w tym okresie dowodu osobistego!!!. Warto więc poczekać i złożyć wniosek z dniem ukończenia osiemnastki. Wtedy poczekasz jeszcze miesiąc na swój dokument. Spowodowane jest to tym, że dokumenty nie są wypisywane w miejscu zamieszkania, a drukowane w Warszawie, następnie przesyłane do urzędu i wydawane ubiegającemu się.
     Jakkolwiek jest, pełnoletni naprawdę jesteś, mając lat 18 i 1/12.
     Tomasz Słodki, lat 18 i 1/12
     Od red.: Droga młodzieży, jak się dowiedzieliśmy, nie jest tak źle. Ów wydawany na pięć lat "dowód tymczasowy" jest tak samo ważny, jak dowód zwykły, wydawany na 10 lat. Pod drugie, i tak częściej będziemy teraz wymieniać dowody, bowiem trzeba je będzie zmieniać np. w przypadku zmiany adresu.

     (OGP 35)