Oleska Gazeta Powiatowa. Miesięcznik społeczno-kulturalny. Wydawca: COCON Systemy Komputerowe.

OLESKA GAZETA POWIATOWA

W kuluarach ... Plusy, albo 11 godzin z piosenką nie byle jaką
Dobrze wypadł III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej. Większość z tych, którzy zdecydowali się odwiedzić 19 października oleski MDK, na pewno nie żałowała. Wyliczmy więc wszystkie plusy tegorocznej imprezy, przy okazji odnotujmy (nieliczne, ale jednak, panie dyrektorze) minusy.
Plusy duże. Artyści, oczywiście. W konkursie w zasadzie nie było wykonawców, których nie dało się słuchać. Plus kolektywny.
Olek Grotowski i Małgorzata Zwierzchowska wystąpili w charakterze spodziewanej niespodzianki. Piosenki Andrzeja Waligórskiego w ich wykonaniu ubawiły i rozchmurzyły publiczność. Duży plus z uśmiechem.
Mirosław Czyżykiewicz dał recital przemyślany i perfekcyjnie wykonany. Plus zadumany.
Robert Kasprzycki - trochę szkoda, że śpiewał o trzeciej nad ranem, kiedy publiczności mniej. Warto było zostać! Plus niewyspany.
Słońferansjer Piotr "Słoń" Trzeciak. - "Podobał mi się najbardziej z występujących w konkursie" - powiedziała o nim pewna słuchaczka. Plus słoniowy, oczywiście.
Dyrektor Ernest Hober - dzień wcześniej odebrał nagrodę Marszałka Województwa. Zasłużenie. Plus z orderem.
Karolina Sklorz & zespół "Są Gorsi" - nagrodzeni olescy muzycy. Przewodniczący jury, Tomasz Lewandowski powiedział nam: "Karolinę oglądałem po raz pierwszy na tej estradzie trzy lata temu. Zrobiła przez ten czas wiele, nagroda naprawdę zasłużona". Plus z nadzieją.
Plusy zwykłe. Publiczność - było jej więcej, niż w poprzednim roku, to zapewne zasługa nowej, jednodniowej (jednonocnej?) formuły przeglądu. Oby tak dalej. Plus rozwojowy.
Andrzej Donarski - każdy przegląd ma jakąś atrakcję towarzyską. W tym roku była to obecność Andrzeja "Mr Zoob" Donarskiego (podobno zbieżność nazwisk nieprzypadkowa). Plusik towarzyski.
Minusy i postulaty. Maraton chyba jednak zbyt długi. Koncert o trzeciej w nocy, to jednak za późno. Przegląd nadal nie ma medialnej, chwytliwej nazwy. Może w przyszłym roku konkurs na nazwę? OGP chętnie pomoże.
W przyszłym roku poetyckie śpiewanie w Oleśnie odbędzie się po raz dziesiąty. Publiczność i wykonawcy traktują OPPP jako kontynuację Przeglądów Piosenki Nowej. Chyba warto nawiązać do tych tradycji, choćby w numeracji, choćby w nawiasie, żebyśmy mogli zapowiedzieć za rok IV (X) OPPP.
Antoni Bojanowski, foto: Mirosław Dedyk (OGP 12(48)/listopad 2002)

Z protokołu jury
Jury w składzie:
Tomasz Lewandowski (przewodniczący), Jano Mościcki, Mirosław Czyżykiewicz postanowiło wyróżnić udziałem w koncercie laureatów:
Krzysztofa Krzyżanowskiego z Ostrowa Wielkopolskiego (piosenka "Powrót"), zespół "TZI" z Goleniowa (piosenka "Czary"), zespół "Ciemny Odcień Światła" z Dzierżoniowa (piosenka "Pałac na Lodzie"), Sławomira Kusza z Opola (piosenka "Piosenka"), Agatę Kubiak z Grudziądza (piosenka "Czas Komety"), Mc'Arona ze Świdnicy (piosenka "Aniołowie i Ja") i Natalię Sikorę z Słupska (piosenka " Tomaszów").
Nagrody główne:
Grand Prix i nominacja do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2003 - Małgorzata Marczak z Kielc; I miejsce (i nagroda wysokości 1.000 zł ufundowana przez Urząd Marszałkowski w Opolu) dla zespołu "Nic Wielkiego" z Warszawy, II miejsce - Bartosz Kalinowski z Gdyni, III miejsce - Karolina Sklorz z zespołem z Olesna, IV miejsce zespół "Są Gorsi" z Olesna.

FOTOREPORTAŻ JEST  TU >>>>>>>

     Przypominamy, jak było w poprzednich latach: 1999, 2000(a), 2000(b), 2001.
     Oficjalna strona przeglądu (również mp3!): www.mdkolesno.prv.pl/przeglad Drukuj stronę
     GÓRA